OBEZİTE: Çağımızın en büyük salgın hastalığı sayılan şişmanlık, sağlığımızı tehdit eden büyük bir sorun olmasının yanı sıra estetik olarak da istenmeyen görünümler yaratır. Bazen depresyona kadar gidebilen psikolojik rahatsızlıklara yol açabilir. Sorun çoğu zaman obezite dışında bölgesel bir fazlalık, selülit ya da sarkma gibi kişiye görüntü bakımından rahatsızlık veren problem olarak karşımıza çıkar. Bir çok kişi hayatı boyunca diyet yapmaktadır. Başarılı olanların sayısı oldukça azdır. Ya verilen kilolar geri alınmakta diyet yarım bırakılmaktadır. Bu durumda diyet tek başına yeterli olmamaktadır. Özel bir diyetin yanında medikal estetik yöntemlerine başvurmak şarttır.

Bunlar;

 1. Elektrostimülasyon ile kaslara pasif jimnastik,
 2. Radyofrekans,
 3. İnfrared,
 4. Vakum Masaj,
 5. Mezoterapi,
 6. Lipoliz,
 7. Lenf Drenaj ile bölgesel metabolizmayı arttıran yöntemlerdir.

Herkesin kolaylıkla katılabileceği pasif jimnastik haftada 3 gün ve 70''''er dakika olarak yapılmaktadır. Spor salonlarında yorulup, terlemek istemeyenlere de alternatif çözüm olarak sunulmaktadır. 7 probun herbiri vücudumuzdaki her adale ve kası ayrı ayrı çalıştırarak bölgesel incelme, sıkılaştırıp toparlama yapmaktadır. Belli bir kilonun üzeri ise diyet programı ile desteklenmektedir. Burada temel çalışma yorulup terlemeden vücut egzersizleri problar yardımıyla doğru şekilde ve kısa sürede örneğin 10 dakikada sizin kendi başınıza yapamayacağınız sayıda hareket yaptırmasıdır. Buradaki diğer bir amaç kaslı bir vücuttan öte daha diri ve ince bir bedene sahip olmaktır. Yapılabilecek en doğal yöntemlerle bölgesel olarak incelme sağlandığı gibi selülit dokularının eritilmesi bel, bacak, boyun omurlarının hareket kabiliyetlerinin artırılması sağlanır. Ayrıca belli bir kiloda kalmak için kilo koruyucu yöntemdir. Düzenli olarak yapılan "Pasif Jimnastik" ile ömür boyu sağlıklı kalabilir ve hep aynı kiloda kalmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. İdeal kiloyu korumak fazla kiloları vermekten daha önemlidir.

Sonuç olarak fiziksel aktivite ve egzersiz her yaştan kadın ve erkek için bedensel ve ruhsal açıdan size sağlık ve gelecek hazırlar.

Uzmanına Danışın

Op. Dr. Saffet ÖRS, Sorularınızı Yanıtlıyor!

 1. Estetik Cerrahi,
 2. Saç Ekimi,
 3. Sağlıklı Zayıflama,
 4. Diğer Estetik Operasyonlar Hakkında,

BİLGİ ALMAK ve

SORU SORMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

S

O

R

U

 

S

O

R

joomla stats