• Adres: Nuh Naci Yazgan Caddesi No:21 Melikgazi / Kayseri
  • +90 352 222 69 69
  • bilgi@so-ep.com
Adres: Nuh Naci Yazgan Caddesi No:21 Melikgazi / Kayseri

Cilt Gençleştirme

Cilt Gençleştirme

CİLT GENÇLEŞTİRME

Vücudumuzun beğenmediğimiz bölümlerini nasıl estetik cerrahi sayesinde değiştirebiliyorsak cildimiz ile ilgili tüm problemlerden de belli yöntemlerle kurtulmak mümkün. Cildin üst yüzeyindeki engebeli görüntüyü, sivilce ve akne izlerini, ameliyat ya da kaza sonucu kalan yara izlerini, tedavi etmek için kullanılan farklı yöntemler ciltteki hasarın şiddetine göre uzman doktor tarafından değerlendirilerek uygulanmaktadır.

Bu işlemlerden bazıları;

Dermabrazyon,
Dermaplaning,
Kimyasal Soyma Yöntemi
Dermabrazyon, Hastanın yüzünde kaza veya daha önce uygulanan operasyonlardan kalma izler varsa daha çok bu yöntem tercih edilir.

Dermaplaning, Akne ya da sivilce izleri için genellikle kullanılan yöntemdir.

Dermabrazyon ve Dermaplaning yöntemleri uygulanırken cerrahi aletler kullanılmaktadır.

Kimyasal Soyma Yöntemi, Eğer hastanın yüzündeki hasar yüzeysel ise kimyasal bir solüsyon kullanılarak yapılan soyma işlemi tercih edilmektedir. Kimyasal soyma işlemi ile cildin en üst tabakasını onarmak mümkündür. Cilt problemi yaşayan her yaştaki hastalar bu yöntemlerden faydalanabilirler.

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Yaşlılarda cildin iyileşme süresi biraz daha uzun sürmektedir.

Cilt gençleştirilmesi ile ilgili bir yöntem kullanmadan önce uzman doktorunuzla ayrıntılı bir şekilde konuşmanız, beklentilerinizi ve edineceğiniz sonuçları öğrenmeniz gerekmektedir.

Bazı derin cilt hasarlarında yöntem uygulandıktan sonra az da olsa izler kalabilir.

Çoğu uzman doktor aknenin aktif olarak devam ettiği ciltlerde uygulamaları daha büyük enfeksiyon problemlerine neden olmaması için bir süre ertelemektedirler.

Bu durum kötü bir yanık, önceden yapılmış kimyasal soyma işlemi ve bu gibi tedavide risk yaratacak durumlarda da aynı şekildedir.

Ayrıca bu yöntemlerden faydalanacak olan hastaların unutmamaları gereken bir diğer nokta da işlemin uygulandığı günden itibaren en az iki gün boyunca kendilerine yardımcı olacak biri ile hastaneye gelmeleridir.