• Adres: Nuh Naci Yazgan Caddesi No:21 Melikgazi / Kayseri
  • +90 352 222 69 69
  • bilgi@so-ep.com
Adres: Nuh Naci Yazgan Caddesi No:21 Melikgazi / Kayseri

Popo Estetiği

Popo Estetiği

Güzel bir vücutta; göğüs bel ve popo arasında belli bir orantı olması gerekir. Bu nedenle bu orantıyı sağlamak için hastalar sıklıkla plastik cerrahlara başvurmaktadır. Popo estetiğinde genel olarak yapılan işlemler; popo büyütme, popo küçültme, popo dikleştirme ve dikleştirme ile birlikte büyüterek şekil verme olarak sınıflandırılabilir. İstenen ideal popo ince bir bele sahip hastada dik dolgun geriye doğru çıkık bir popodur. Popo estetiği özellikle yurt dışında Brezilya ve Amerika'daki bazı kliniklerde çok sık yapılmaktadır. Kliniğimizde de her her türlü popo estetiği uzun yıllardır yapılmaktadır. Kombine ameliyatlarla (karın germe meme estetiği liposuction) birlikte yapıldığında inanılmaz güzel sonuçlar elde etmek mümkündür.

Popo Büyütme Estetiği
Silikonla Popo Büyütme

Popo büyütme estetiğinde tıpkı meme büyütme ameliyatları gibi silikonlar kullanılır. Bu silikonlar popo için özel olarak dizayn edilmiştir. Damla şekilli protezlerin orta hatta gelecek kısmı geniş yanlara doğru daralan şekildedir. Ameliyat genel anestezi ile yapılmakta ortalama 2 saat sürmektedir. İyileşme süresi ortalama 5-7 gündür. Hastaların tek gece hastanede kalması yeterlidir. Bu ameliyattan sonra iz kalmamaktadır. Dikişler dıştan görünmeyecek şekilde yapılmaktadır. Hastaların vücuduna uygun olacak şekilde istenen boyutta silikon kullanılabilir. Ameliyat sonrası silikonlar asla dışarıdan belli olmaz doğal bir görünüm oluşur. Silikonlar derin doku altına yerleştirildiğinden dokunmakla anlaşılması mümkün değildir. Ameliyat sonrası hastaların bir süre korse kullanması uygun olmaktadır. Kullanılan silikonların belli bir süre sonra değişmesi gerekmemektedir. Basık yayvan düz görünen popo ameliyattan sonra daha dik geriye doğru çıkıntılı bir hal almaktadır. Popo alt kıvrımındaki deri fazlalığı ve esneklik bu ameliyatla düzelmektedir. Magazin programlarında görülen sambacı kızların poposunu bu ameliyatla elde etmek mümkündür. Bu ameliyat sonrası hasta memnuniyeti çok yüksektir.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme

Göbek ve bel bölgesinden alınan yağlar popoya enjekte edilerek de popoda büyütme sık kullanılan işlemler arasındadır. Bu şekilde hem göbek alınmış olur hem bel daha da inceltilip şekil verilmiş olur. Yapılan enjeksiyonların kalıcı olması için birkaç defa tekrarlanması gerekebilir. İşlem günübirlik bir işlemdir. Sabah yaptırıp akşam eve çıkılabilir.

Hazır Dolgularla Popo Büyütme

Bu dolgular kalıcı ve geçici dolgular olarak 2 şekildedir. Geçici dolgular ortalama 6 ay, kalıcı dolgular ortalama 4-5 yıl kalmaktadır. Bu işlem de günübirlik bir işlem olup hemen eve çıkılabilir. Bu yöntemin avantajı hasta 6 ay süreyle hem dolguyu kullanır hem de poposu büyüdüğünde ne tür bir şekil alacağı konusunda fikir sahibi olur. Sonrasında isterse kalıcı silikon ameliyatı da yapılabilir. 

Hastanın Kendi Dokusu ile Kalça Kaldırma ve Büyütme

Silikon istemeyen ve poposunda aşırı sarkıklık olan hastalar için uygun bir yöntemdir. Aşırı kilo veren hastalarda çok iyi sonuç veren bu ameliyat Bariatrik Cerrahi dediğimiz işlemlerin içinde yer almaktadır. Bu ameliyat genel anestezi ile yapılmaktadır. Ameliyat süresi 2 saattir. İyileşme 8-10 gündür. Hastanede 2 gece konaklama gerekir. Hastanın poposunun üst bölgesinde iç çamaşırı ve mayosunun içinde kalacak şekilde iz kalır. İzler genellikle 2 yıl içinde olgunlaşır ve daha az dikkat çeker hale gelir. Bu ameliyatla popo büyütülür aşağı doğru düşmüş olan popo olması gereken yere çekilip dikleştirilir. Tamamen hastanın kendi dokusu kullanıldığından vücut için yabancı bir madde dışardan konulmaz. Aynı ameliyat sırasında karın germe ameliyatı da yapılıp fit bir vücut elde etmek mümkündür.

Popo Küçültme Estetiği
Popo küçültme ameliyatları için çoğu zaman liposuction yeterli olmaktadır. Bunun dışında diyet eksersiz de önemli yardımcı yöntemlerdir.