• Adres: Nuh Naci Yazgan Caddesi No:21 Melikgazi / Kayseri
  • +90 352 222 69 69
  • bilgi@so-ep.com
Adres: Nuh Naci Yazgan Caddesi No:21 Melikgazi / Kayseri

Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma

KAŞ KALDIRMA

Bayanlarda kaşlar daha kavisli ve gözün üst kısmını oluşturan kemik yapının daha üzerine yerleşirken, erkeklerde kaş daha az kavisli ve bu kemik yapıyla hemen hemen aynı seviyededir. Kaşın en iç kısmı burun kanadının en dışından çizilen dikey hat ile aynı seviyede iken kaşın dış kısmı burun dış kenarından gözün en dış kısmına çizilen hatta sonlanır. 

Özellikte göz kapağında torbalanma ve yaşlanmaya bağlı değişikliklerin düzeltilmesinden önce kaş da düşüklük olup olmadığının belirlenmesi gereklidir. Normal göz kapağı parmak arasına alınıp çekildiğinde hızla eski durumuna gelmelidir. Eğer kapak derisi yavaş yavaş eski haline geliyorsa yada eski durumuna dönmüyorsa belirgin olarak kapak derisinde gevşeme olduğu görülür. 

Kaş kaldırma işlemi endoskopik yöntem yada klasik yöntemle yapılabilmektedir. Endoskop, fiberoptik bir kablo ucunda mini video olan ve bu görüntülerin TV monitöründe değerlendirildiği bir alettir. Endoskop ile kaş kaldırma yada alın germe yapılmaktadır. Klasik yöntemde olandan daha az kesi yapılmaktadır. 

Klasik yöntemde saçlı deri içerisinde kalacak şekilde kesiler yapılmaktadır. Ameliyat sonrası genellikle ağrısızdır, fakat rahatsızlık hissi duyulur.