• Adres: Nuh Naci Yazgan Caddesi No:21 Melikgazi / Kayseri
  • +90 352 222 69 69
  • bilgi@so-ep.com
Adres: Nuh Naci Yazgan Caddesi No:21 Melikgazi / Kayseri

Genital Bölge Estetiği

Genital Bölge Estetiği

GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ

Genital Bölge Estetiği; labioplasti, vajinanin dış üçte birini oluşturan alan, pubis (vajina üstündeki bölge) ve bacak içlerindeki aşırı yağ birikmelerinin cerrahi olarak yeniden düzenlenmesini kapsamaktadır.

Labialar (Dudaklar)

Pek çok kadın labialarının büyük ve sarkık olmasından şikayet etmektedir. Yapılacak ameliyat cinsel fonksiyonlarıetkilemez ancak psikolojik olarak hasta mutlu olacaktır. Bu dudaklar normalden büyük olduğu zaman klitorisi örteceği için orgazmın gecikmesine ve isteğin azalmasına fonksiyonel olarak da neden olabilir. İlişki sırasında ağrıya neden olabilir. Labialarin normalden küçük ve gevsek olduğunda yağ dokusu transferi ile bunlar normal, gergin ve daha genç görünüme kavuşmaktadir. Bu basit ve lokal anestezi ile yapılan günlük cerrahi girişimlerdir. Bazen bacak içlerinde ve pubis denilen vajinanin üst bölümündeki alanlarda aşiri yağlanma olmaktadır. Bu durumda liposuction ile düzeltilmektedir.

Labia Minör Sarkması

Büyük ve sarkık iç dudaklar ( Labia Minör ) dış dudakları taşacak şekilde aşağı ve dışarı doğru asimetrik olarak taşarak estetik görüntüyü bozmakta hastaları rahatsız etmektedir. Pek çok kadın bunların dışarı sarkmasından rahatsızlık duymakta ve partnerlerine görünmek istememektedir. Ayrıca spor yaparken ve pantolon giyerken rahatsızlık vermektedir. Bu durum basit bir cerrahi işlem ile düzeltilmekte ve sarkık olan iç dudaklar yeniden normal görünümüne kavuşmaktadır.

Labia Majör Gevşemesi Ve Sarkması

Küçük dudaklarda oldugu gibi büyük ve sarkik büyük dis dudaklar lokal anestezi altinda küçültülebilmektedir. Ayrica yasa bagli olarak içlerinin bosalip sarkmasi ve dolgunluk gerginliginin azalmasi ise yine yag dokusu transferi ile düzeltilmekte ve dis büyük dudaklarin tekrar dolgun ve gergin görünmeleri saglanmaktadir.

Vulvar Lipoplasti

Vulva alanını oluşturanlardan pubis denilen vajina üstü bölgesi ve bacak içlerindeki aşırı yağ birikmesi sonucu oluşan kontur bozuklukları basit liposuction işlemleri ile lokal anestezi ile günlük cerrahi işlem olarak düzeltilebilmektedir.
Abdominoplasti yani karin germe ameliyatları ile kombine olarak yapılan vajinal yenileme ameliyatları yardımı ile bu bölge gerilmekte ve stres urinary incontinence denilen gülerken, hapşırırken, öksürürken, spor veya günlük ev isleri gibi aktiviteleri yaparken istem dışı idrar kaçırmaları da büyük oranda düzelmektedir.

Karın germe ameliyatı ile doğum veya yaslanmaya bağlı olarak aşağı doğru gevşeyip sarkan vajinal alanlar gerilmekte ve yeniden eski olduğu yere gelmektedir.

Klitoris tek orgazm organi degildir. Diger orgazm alani pubococcygeous ve transverse kaslarin olusturdugu perineal bölgedir. Vaginal yenileme bu bölgenin üst kisminda bulunan Grafenberg noktasi (G noktasi) da normal yerine gelmektedir.
Cerrahi tedaviler genellikle lokal anestezi altinda günlük cerrahi uygulamalar olarak yapilmaktadir. Hastanede yatmayi gerektirmez. 1-7 gün içinde hastalar normal günlük aktivitelerine dönebilmekte cinsel iliski ise yapilan ameliyatin teknigine bagli olarak 3- 8 hafta sonra serbest birakilmaktadir.